Studenckie Koło Dyskusyjne FORUM

Opis forum

Ogłoszenie

Czekamy aż zbierze się wystarczająca liczba osób i startujemy :)

#1 2011-07-06 22:58:21

 black00day

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Związki partnerskie w Polsce.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni … ndazu.html

Cóż, związki partnerskie w Polsce, a raczej ich brak to duży problem dla niektórych ludzi. I to nie tylko jak się powszechnie zwykło uważać par homoseksualnych ale także heteroseksualnych, które nie chcą brać ślubu ale chcą czerpać pewne przywileje związane ze wspólnym pożyciem. Osoby, które są ze sobą ale nie są związani ślubem mają problemy z wstąpieniem w stosunek najmu lokalu niewłasnościowego po śmierci partnera, kwestiami współwłasności, dziedziczeniem, prawo do pochowania zwłok mają tylko w razie gdy rodzina nie rości sobie do tego prawa, a nie mają możliwości odmowy składania zeznań przeciwko partnerowi i wspólnego rozliczenia podatkowego (za POLITYKĄ, Nr 22/2011). Można też dyskutować na temat tego czy homoseksualizm to choroba, sprawka genów, wynaturzenie czy cokolwiek innego (ja osobiście uważam, że to drugie) Natomiast nie można odmówić im prawa do szczęśliwego życia.


Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego.

Offline

 

#2 2011-07-07 22:23:22

 usta mariana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-01
Posty: 17
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Zmiana o jakiej powiedział prof. Hartman rzeczywiście zaszła w naszym społeczeństwie. Ostatnio nawet zdziwiłem się kiedy mój kumpel, który skończył zawodówkę, pracuje na budowach (przebywa więc w niezbyt tolerancyjnym środowisku) powiedział że orientacja seksualna gejów nie zależy od nich samych, nie jest chorobą. A żeby nikt nie pomyślał że on sam jest homoseksualistą to zaznaczam że nim nie jest.
Nie bardzo wyobrażam sobie jak miałby wyglądać zw. partnerski czy też może krócej konkubinat(niepopularne bo brzmi trochę jak z kroniki kryminalnej) osób odmiennej płci. Bo skoro się kochają i zależy im na szczęściu drugiej osoby mogą zawrzeć małżeństwo cywilne. Małżeństwom przysługują też ulgi podatkowe i słusznie. Ustawodawca przewiduje, że jeśli ktoś zawiera zw. małżeński to prawdopodobnie w przyszłości będzie chciał posiadać potomstwo, co jak wiadomo jest bardzo pożądane dla państwa, przyszłych emerytów. Przyznając małżeństwom ulgi państwo mobilizuje pary do działania.
Natomiast kwestia zw. partnerskich powinna być jak najszybciej uregulowana. Nie brońmy nikomu prawa do szczęścia, skończmy z zaglądaniem do sypialni. Jeśli ktoś nie szkodzi mnie ani społeczeństwu to czemu ma być w jakikolwiek sposób stygmatyzowany. Wydaje mi się, że przed wyborami w '07 ta kwesta też była poruszana i nic z tego nie wyszło. PO na razie będzie chciała odebrać część kościelnego poparcia PiS, więc koniecznie musi udawać świętszą od papieża.

Offline

 

#3 2011-10-05 12:01:45

shine_on

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Związki partnerskie jak najbardziej powinny być, ale wydaje mi się, że tylko dla par homoseksualnych i to tych z dłuższym stażem znajomości. Dla par heteroseksualnych to rozwiązanie jest moim zdaniem bez sensu. Jak to jest napisane wyżej skoro się kochają to dlaczego ślubu ze sobą nie wezmą? Widocznie nie chcą mieć współwłasności, nie chcą po sobie dziedziczyć itd. Bo skoro nic im na drodze nie stoi by wziąć ślub, a tego nie robią to do zalegalizowania związku partnerskiego, aby mieć takie same korzyści jak w przypadku małżeństwa spieszyć im się nie będzie.

Offline

 

#4 2011-10-13 14:40:18

 TomCie90

Moderator

Skąd: Radom/Starachowice
Zarejestrowany: 2011-07-02
Posty: 5
Punktów :   
WWW

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Nie wiem, nie podoba mi się ten pomysł. Związki partnerskie w rozumieniu które poruszył Black00day: "Pary heteroseksualne, które nie chcą brać ślubu ale chcą czerpać pewne przywileje związane ze wspólnym pożyciem." są jak najbardziej do przyjęcia, może nie każdy czuje się wziąć na siebie ciężar małżeństwa i nie chodzi tu konkretnie o tą część świecką, tylko kościelną. Ale co do zalegalizowania związków homoseksualnych, przykro mi ale się nie zgadzam. Co innego jak ktoś tam coś sobie robi po cichu, a co innego jak obwieszcza to całemu światu i próbuje wmówić ludziom że jest to normalne ...


Nie traktujcie studiów jako obowiązku, lecz jako godną pozazdroszczenia okazję poznania wyzwalającej mocy piękna w dziedzinie ducha.
Nie tylko uraduje to wasze serca, ale i przyniesie pożytek społeczeństwu, któremu będziecie później służyć.

Offline

 

#5 2011-10-14 16:02:25

shine_on

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Nie rozumiem dlaczego ludzie są tak zawistni i nie pozwalają na szczęście innym ludziom. Skoro jest dwoje ludzi, którzy się kochają i chcą być ze sobą to dlaczego im tego zabraniać? Nie ważne czy to osoby tej samej czy innej płci, jeśli im to nie przeszkadza to czemu tak bardzo przeszkadza innym? Póki nikogo nie krzywdzą to powinni mieć takie same prawa do wszystkiego jak osoby, które tu nazwałeś ,,normalnymi". Nie wiem tylko kto ustala te normy. Z tego co mi wiadomo to wszyscy ludzie są dziećmi tego samego Boga więc skoro osoby homoseksualne istnieją na tym świecie więc chyba tak ma być. Dlatego moim zdaniem powinno im się stworzyć godne warunki egzystencji. Powinni mieć prawo do bycia ze swoim życiowym partnerem

Offline

 

#6 2011-10-15 17:25:39

 usta mariana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-01
Posty: 17
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Szkoda że Tomek nie wspomniał jeszcze, jak kiedyś jakiś prawicowy poseł, że homoseksualizm nie jest normalny bo nie występuje w naturze. Temu panu jak i koledze polecam obserwacje zachowań zwierzątek. Nie żeby ich życie erotyczne było jakieś szczególnie ciekawe, ale to potwierdza, że ktoś, kto to wszystko wykombinował jednak nie jest nieomylny i takie rzeczy się zdarzają.

Offline

 

#7 2011-10-17 22:40:47

 black00day

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Na pewno nie możemy dzielić ludzi na lepszą i gorszą kategorię. Poza tym ślub, a raczej zarejestrowanie związku partnerskiego (które odbywa się bez ceremoniału) nie jest ogłaszaniem tego całemu światu. Podejrzewam, że w samym Radomiu jest ok 1500 ślubów rocznie a o ilu wie przeciętny Radomianin?


Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego.

Offline

 

#8 2012-01-10 12:38:09

shine_on

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Fakt faktem, że teraz małżeństwa homoseksualne są obwieszczane całemu światu:) Dzieję się tak jednak ze względu na nagłaśnianie takich sytuacji w mediach.

Offline

 

#9 2012-01-26 22:36:17

 black00day

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Dokładnie tak, ja pamiętam jak to kiedyś było jak na ulicy pojawił się czarnoskóry. Te spojrzenia ukradkiem..


Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego.

Offline

 

#10 2012-01-27 21:58:26

shine_on

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

krzywe patrzenie to nic w porównaniu do podejścia ludzi do osób homoseksualnych. Według nich takich ludzi powinno się leczyć, a najlepiej to spalić na stosie. Ale cóż...przecież Polska to kraj tolerancyjny:P

Offline

 

#11 2012-01-28 23:11:40

 black00day

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Tak, tolerancyjny i religijny w dodatku..


Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego.

Offline

 

#12 2012-01-31 18:57:55

shine_on

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-03
Posty: 28
Punktów :   

Re: Związki partnerskie w Polsce.

Tak, bardzo religijny i dlatego właśnie taki nietolerancyjny. Ludziom się w głowach poprzewracało:P Chrześcijanie powinni być wzorem cnót, a tak naprawdę to by się wzajemnie w łyżce wody potopili:P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dzieciaczkowo.pun.pl www.humanijapko.pun.pl www.thawmods.pun.pl www.zelixa.pun.pl www.kanciastowe.pun.pl